جشنواره فن آفرینی شیخ‌بهایی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت، نوآوری و فن آفرینی و شناسائی و تشویق ایرانیان فن‌آفرین سراسر جهان، اردیبهشت هر سال همزمان با سالروز بزرگداشت «شیخ‌بهایی» در اصفهان برگزار می‌گردد. از آنجا که شیخ‌بهاء‌الدین محمد عاملی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بوده است، به پاس ارج نهادن به این عالم فرزانه و زنده نگه داشتن یاد او این جشنواره به نام «جشنواره فن آفرینی شیخ‌بهایی» نامیده شده است.

کسب مقام دوم مسابقه شیخ بهایی

شانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌ بهایی، با هدف شناسایی و معرفی برترین فن‌آفرینان و طراحان کسب و کار در روزهای 26 و 27 آبان ماه سال جاری به صورت حضوری و آنلاین در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان مرکزی، در شانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌ بهایی دو شرکت فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی موفقیت موفق به کسب عناوين برتر شانزدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی شدند.

در اين جشنواره که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد، از ميان 368 طرح ارائه شده در اين دوره از جشنواره، 121 طرح در بخش‌های فناوری و تجاری‌سازی در موضوعات مختلف مانند فناوری‌های صنعت‌ساز، رفع نیاز صنعت در دوران خشکسالی و سیلاب، بازیافت پسماند به خصوص در کلان شهرها، حفظ محیط‌زیست، نیازهای صنعت دارو، مسایل اقتصادی و صنعتی، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و فناوری ارتباطات و هوش مصنوعی مورد ارزیابی‌های فنی و اقتصادی قرار گرفت و در نهایت برگزیدگان نهایی در بخش‌های؛ طرح کسب و کار، فن‌آفرينی و تجاری‌سازی فناوری شركت‌هاي نوپا، فن‌آفرينان شركت‌هاي رشدیافته و فناوری‌های صنعت‌ساز معرفی و از آنها تجليل به عمل آمد.

 

بر اين اساس شرکت دانش‌بنیان “آريا فناوران آرتا بینش” از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد جامع پارک با طرح “ربات بازرسی و عملیاتی در شبکه‌های انتقال سیال” موفق به کسب رتبه دوم بخش طراحان کسب و کار، گردید.

لازم به ذکر است جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی به عنوان نخستین و برترین رویداد فن‌آوری و فن‌آفرینانه کشور تلاش می‌کند تا با حمایت و تشویق شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای حل مسایل و چالش‌های اساسی کشور گام برداشته و شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران به عنوان یکی از اهدف اصلی این جشنواره، گامی بلند جهت توسعه فناوری و شکوفایی اقتصاد ملی با حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان و توان نخبگان ایران است. https://www.astp.ir/news/show/5912

https://shtf.ir/